Kolonia w Zawoji

???? Okres wakacji był dla naszego stowarzyszenia bardzo pracowity, a to za sprawą już czwartej edycji letnich kolonii. Całe przedsięwzięcie udało nam się zrealizować dzięki hojności naszych darczyńców, którym z całego serca dziękujemy. W tym roku nasz tygodniowy wyjazd odbył się w Zawoi– malowniczej wsi na południu Polski. Dzięki przychylności pogody mieliśmy okazję korzystać z basenu i plaży, które znajdowały się niedaleko ośrodka. Mogliśmy tam nie tylko spędzić czas na zabawie i grach zespołowych, ale także nauczyć się pływać i doszkalać swoje umiejętności pływackie. Dodatkowymi atrakcjami były seanse filmowe, warsztaty z rękodzieła, zwiedzanie okolicy oraz ognisko w czasie którego poznaliśmy rodowite góralki. Podzieliły się one z nami wieloma ciekawymi historiami, a także nauczyły nas kilku góralskich piosenek. Podczas zwiedzania Zawoi mieliśmy szansę zobaczyć m.in wodospad na Mosornym Potoku i Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Najbardziej zapalonym miłośnikom górskich wycieczek udało się wyjść na Babią Górę.
Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się zorganizować jeszcze więcej wyjazdów zarówno letnich jak i zimowych i tym samym powiększyć grono naszych podopiecznych. Wiemy, że dla dzieci jest to okazja nie tylko do oderwania się od rzeczywistości, ale także do zawarcia nowych przyjaźni i poszerzania swoich umiejętności.